Ocean Balık Yağı / Genel Sağlık / Yazın balık yağı kullanılır mı?

Yazın balık yağı kullanılır mı?
Son dönemlerde hemen hemen her sağlık köşesinde karşımıza çıkan balık yağının sağlıklı yaşam için taşıdığı önem artık herkes tarafından bilinmekte. Peki balık yağlarının yaz aylarında kullanımı hakkındaki bilgiler ne kadar doğru?

Vücudumuz tarafından sentezlenmezyen bu yağ asitleri sadece tükettiğimiz besinlerden ve omega 3 içerikli besin desteklerinden karşılanır. Toplumumuzda balık yağlarının bir çok faydasının bilinmesine rağmen, yine de yazın balık yağı kullanılmasının yanlış olduğu ile ilgili bilgi kirliliği yer alıyor.

Geçmiş dönemlerden kalma bu bilgilerin doğru olmadığı artık bir çok sağlık profesyoneli tarafından söylenmekte ve özellikle yaz aylarında da balık yağı tüketilmesi gerektiğine dikkat çekilmektedir.
Vücudumuzun sadece kış aylarında değil, yaz aylarında da omega 3 yağ asitlerine gereksinim duyar.

Bu nedenle yaz aylarında omega 3 içeren gıdaların tüketilmemesi veya omega 3 desteğinin kesilmesi kesinlikle doğru bir bilgi değildir.

İçerisinde A ve D vitamini bulunmayan saf balık yağları yazın da kullanıma uygundur. Sıcak yaz günlerinde bile güvenle kullanılabilmektedir.
Unutmamalıyız ki; balık yağları, her mevsim omega 3 desteğini kesintisiz sağlayabileceğimiz bir kaynaktır.
Yazıyı Paylaş :
  
Etiketler :

Bu yazıya ilk yorumu siz yapın.
YORUM YAZIN
İsim
E-Posta
Yorum